Trenér Karel Linz

Národnost
cze Česká republika
Aktuální tým
Starší žačky A (2005 a ml.)
Věk
33

Něco málo o nás:

Jak bohatá byla Vaše volejbalová kariéra

S volejbal jsem začal v Ervěnicích, po dvou letech jsem dostal možnost jít do Prahy do USK, kde jsem vyhrál jak extraligu kadetů, tak i extraligu juniorů.  Poté jsem podepsal smlouvu na čtyři roky na Kladně, kde jsem poslední rok zakončil vítězstvím v extralize mužů a odešel do Francie, kde jsem hrál tři roky za Nantes. Po úspěšném angažmá jsem odešel na rok do Ruska (Krasnojarsk). Po této velmi zajímavé zkušenosti jsem se vrátil na dva roky zpět do Francie (Rennes a Montpellier) Poslední dva roky mé kariéry jsem zakončil v Rumunsku (kde jsme vyhráli titul) a Řecku (Syros – kde jsem ukončil moji velmi bohatou kariéru).

 

Kdy jste začal s trénováním a jaké byly Vaše začátky ?

Trénovat děti jsem začal, ještě když jsem hrál extraligu na Kladně. Po návratu ze zahraničí jsem se k tomu vrátil, protože mě to bavilo. Chtěl jsem předat zkušenosti, které jsem získal v zahraničí a v reprezentaci

 

A proč volejbal ?

Volejbal mě bavil už od mala, je to sport pro týmové hráče, jeden bez druhého se neobejde. Pokud máte tým plný hvězd, tak ani to nemusí stačit k vítězství a to je na tom to hezké.