Trenér Jan Pokorný

 

Něco málo o nás:

Jak bohatá byla Vaše volejbalová kariéra

Moje první volejbalové kroky začaly ve volejbalovém klubu na Kladně, kde jsem hrál až do juniorského věku. V té době jsme na Kladně hráli nejvyšší dorosteneckou ligu. Následně během vysokoškolského studia jsem přestoupil do Avie Čakovice , kde jsem měl možnost si zahrát s historicky nejlepšími volejbalisty ČR jako byli např. Josef Vondrka , Mirek Pavlík či Zdeněk Haník a další. Avie byla jejich výstupní volejbalovou stanicí po jejich bohaté volejbalové kariéře. Hráli jsme 1. a 2. národní ligu. Podařilo se mě také nakouknout do naší nejvyšší ligy, kdy jsem jeden rok hrál extraligu za Chemičku Ústí nad Labem. Krásná zkušenost, ale přednost jsem dal pracovní kariéře. Ta mě následně zavedla do Londýna , kde jsem měl příležitost si zahrát v té době za jeden z nejlepších týmů Polonia Ealing. Krásné zakončení volejbalové kariéry.

Kdy jste začal s trénováním a jaké byly Vaše začátky ?

Na úplném začátku bylo moje trénování na Ohio State University v USA během letních prázdnin. To byl křest ohněm. Následně jsem se k trénování vrátil před 8 lety poté co jsme založili volejbalový klub Vavřinec Kladno. Jako na správného bankéře na mne spadla většina administrativní práce s klubem, stal jsem se předsedou a určitě více času jsem musel věnovat funkcionářské činnosti. V posledních letech jsem si však udělal více času i na tréninky a zápasy našich týmu a mohu snad více využít mé dlouholeté volejbalové zkušenosti  v praxi J .

A proč volejbal ?

Volejbal je jedním z nejkrásnějších sportů, který jako kolektivní sport formuje každého , kdo mu propadne. Komunikace , spolupráce , vzájemná pomoc a spolehnutí se jeden na druhého je něco, bez čeho dobrý volejbal nefunguje. Každý se ho může naučit, musí mít touhu, cílevědomost a trpělivost. Ale výsledek stojí za to a člověk z něho má radost po celý život

 

mobil:   602 653 751

email:   hopoko@icloud.com