Trenér Irena Pokorná

Národnost
cze Czechia
Aktuální tým
Juniorky (2000 a ml.), Kadetky (2003 a ml.), Ženy
Věk
50

 

Něco málo o nás:

Jak bohatá byla Vaše volejbalová kariéra

Od první třídy jsem škemrala naší paní trenérku v Náchodě, kdy už budu moci přijít na první trénink volejbalu. Povedlo se mi ji přemluvit na začátku třetí třídy! Antukové kurty jsem měla blizoučko mého domu, a tak jsme na volejbale trávila většinu mého volného času. Nesmírně mě to bavilo a baví dodnes!

V Náchodě vyrostla naše úspěšná generace, patřili jsme mezi přední celky ČSSR. Postupně jsem se vypracovala do juniorské reprezentace.
V 18 letech jsem dostala nabídku do extraligové Slavie, kde jsem sbírala zkušennosti z velkého volejbalu. Po čtyřech sezónách jsem přestoupila do Olympu. Po druhé úspěšné sezóně v tomto klubu jsem byla vybrána do reprezentace ČSSR. Poslední dva roky mé kariéry jsem si zahrála jestě ve Velké Británii za klub Británia Music. Za svou kariéru jsem si mohla zahrát pohár mistrů, pohár evropských zemí, účastnit se ME. Po návratu z Anglie jsem aktivně hrála 3 sezóny beachvolejbal. Veteránské medaile jsem si přivezla z Kanárských Ostrovů a třeba i z Malajsie. A doufám, že ještě dovezu! 🙂
Kdy jste začal s trénováním a jaké byly Vaše začátky ?
S trénováním jsem začala díky mé dceři, abych mohla své dlouholeté zkušennosti předávat dál mladším generacím. Když dovršila 8 let (třetí třída) založila jsem nový klub Vavřinec Kladno a udělala nábor. K letošnímu roku trénuji již 13 let. Povedlo se nám náš klub Vavřinec zviditelnit na MČR a ČP starších žákyň, kde jsme vybojovaly 5. a 6. místo. Velkým úspěchem bylo  hned prvním rokem postoupit do 1.ligy kadetek, tak i juniorek.
A proč volejbal ?
Volejbal je dynamický sport, kde je důležitá výbušnost, síla, technické dovednosti. Velmi důležitá je taktika , moment překvapení a především chytrost hráčů.  No a hlavně, poznáš při tom skvělé parťáky na celý život.

 

kontakt:

mobil:   606 611 106

email:   hody13@email.cz