Trenér Irena Králová

Národnost
cze Česká republika
Aktuální tým
Kadetky (2003 a ml.)
Věk
51

 

Něco málo o nás:

 

Jak bohatá byla Vaše sportovní kariéra?

Volejbal hraji již od útlého věku, kdy jsem jako žákyně začínala u TJ PRAGA Praha. V dorosteneckém věku jsem přestoupila do klubu RH Praha, kde jsem působila až do svých 19 let a vypracovala jsem se do reprezentace ČSSR. Od roku 1988 jsem působila jako hráčka v Nizozemsku a od roku 1990 i jako hráčka Nizozemské volejbalové reprezentace. Díky působení v Nizozemské reprezentaci jsem se zúčastnila dvou olympijských her a to v letech 1992 v Barceloně a 1996 v Atlantě. V roce 1995 jsem se s Nizozemskou reprezentací stala mistryní Evropy.

Kdy jste začala s trénováním a jaké byly Vaše začátky?

S trénováním jsem začala už za dob mého působení v Nizozemí, kdy jsem trénovala dorostenky. Po přestěhování zpět do Čech jsem začala s trénováním atletiky. K návratu trénování volejbalu mě navedla Irena Pokorná ala Hody. Už přes rok působím ve Vavřinci Kladno jako trenérka kadetek a jsem ráda, že mé zkušenosti mohu předávat dál.

A proč volejbal?

Volejbal je velmi krásný sport. Rozvíjí všestrannost a spolupráci. Je to sport jak pro zábavu, tak i pro jeho nadšence. Prostě sport mnoha tváří.

 

mobil:   602 872 144

email:   irem3@volny.cz