Mnichovo Hradiště 26.5.2019

Zpráva z přeboru ČOS mladších žákyň ve volejbale (autor Jiří Skřivan)

Mnichovo Hradiště 26.5.2019

Turnaj open přeboru ČOS mladších žákyň Čech ve volejbale se uskutečnil jako čtvrtý ročník tohoto turnaje v Mnichově Hradišti v neděli 26.5.2019. Po loňské účasti pouze sedmi týmů jsme jako pořadatelé očekávali mírné navýšení počtu účastníků, ale zájem výrazně předčil naše očekávání i kapacitu našeho areálu. Nakonec přijelo do Mnichova Hradiště celkem 16 týmů, z toho bylo 6 týmů ČOS. Po dohodě s trenéry jsme rozdělili týmy do kategorie A, kde hrála družstva, která již měla s šestkovým volejbalem více zkušeností a v kategorii B se pak nahlásily týmy děvčat, které v šestkovém volejbale získávají teprve své první zkušenosti. Kategorie A se hrála v areálu TJ Sokol, kategorii B jsme pak sehráli na nových hřištích s umělým povrchem u ZŠ Studentská na atletickém stadionu.
Turnaj se vydařil, za krásného letního počasí si všechny týmy v B kategorii zahrály 12 zkrácených setů do 20 bodů systémem každý s každým. Při závěrečném vyhlášení byly odměněny za své výkony hodnotnými cenami a diplomy všechny týmy, vítězný tým B kategorie si odvezl i pohár. Celkem se na kurtech v areálu školy sešlo při akci více než 75 účastníků a výkony kvitovalo téměř 40 diváků.
Kategorie A sehrála svůj turnaj v devíti týmech systémem tří základních skupin po třech družstvech. Z nich pak byly týmy rozřazeny do semifinálových skupin a teprve podle pořadí těchto skupin šly vítězné týmy do finále, druzí ze skupin do bojů o čtvrté místo a poražené týmy pak do skupiny o sedmé místo. Až na to, že se hrálo hodně vyrovnaných zápasů, kdy deset z celkového počtu 27 odehraných zápasů se rozhodovalo až v tie-breaku, čímž se trochu natahoval program a volejbalové boje v A kategorii skončily tak vyhlášením až večer po 19 hod, tak celý turnaj klapnul bez problémů a všechny týmy odjížděly domů velmi spokojené. K pohodě turnaje přispělo i občerstvení ve volejbalové klubovně, které bylo dokonale předzásobeno turnajovou stravou, nejvíc v letním počasí šly na dračku nanuky a nealko nápoje na doplnění tekutin. Vyhlášení výsledků probíhalo průběžně od 18 hod, jak týmy dohrávaly své zápasy a musely odjíždět a odcházet na vlaky, ale všechny spoje se snad podařilo stihnout. Všechny týmy byly opět odměněny diplomy, dárkovou taškou s ovocem a sladkostmi a nápoji. První tři týmy obdržely poháry a sokolské týmy podle pořadí v přeboru ČOS pak medaile.
Nejlepší výkony předvedly hráčky z Kralup, které ovládly finálovou skupinu. To že bude o vítězství bojovat kralupský A tým se předpokládalo, ale že druhé místo obsadí jejich B tým bylo překvapení způsobené obrovskou bojovností tohoto družstva, které dokázalo otočit jak v semifinále zápas s Olympem Praha, tak ve finále pak utkání s Dansportem. Třetí místo obsadily hráčky SK Dansport Praha a čtvrté pak Vavřinec Kladno A. Kromě více než stovky hráček se v areálu pohybovalo cca. 60 diváků. Turnaj se odehrál bez zranění a už dnes můžeme pozvat týmy na příští ročník, který se bude hrát v neděli 24.5.2020. 

Celkové pořadí turnaje:

1. TJ Kralupy A                                    10. Vavřinec Kladno B
2. TJ Kralupy B                                    11. TJ Kralupy C
3. SK Dansport Praha                     12. Slovan Varnsdorf
4. Vavřinec Kladno A                       13. Sokol Pardubice
5. Sokol Bedřichov                            14. TJ Nové Město p/S.
6. PVK Olymp Praha                       15. Sokol Brandýs B
7. Sokol Mn.Hradiště A                  16. Sokol Mn.Hradiště B

 

8. Sokol Brandýs A
9. AŠ Mladá Boleslav

Pořadí přeboru ČOS 2019:

1. Sokol Bedřichov
2. Sokol Mn.Hradiště A
3. Sokol Brandýs A
——————————–
4. Sokol Pardubice
5. Sokol Brandýs B
6. Sokol Mn.Hradiště B

Zpracoval: Ing. Jiří Skřivan